2017 Dikey Geçiş Sınavı ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Dikkatine


Sevgili öğrencimiz   

Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri içtenlikle kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Üniversitemize DGS ile yerleşen öğrencilerimizin 04 – 10 EKİM 2017 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına aşağıda belirtilen belgeler ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı dersleri 18 Eylül 2017 tarihinde başlamıştır. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler Yönetim Kurullarınca intibak işlemleri tamamlandıktan sonra danışman öğretim elemanları ile birlikte ders kayıtlarını yapacaklardır.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrencilerimiz normal öğretim programlarına kayıt hakkı kazansalar dahi katkı payını ödeyeceklerdir.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları 04 EKİM 2017 tarihinde başlayacaktır. Öğrencilerimiz bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 10 Ekim 2017 Salı günü mesai bitimine kadar öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretini yatırabilmek için ATM'lerin "Ödemeler", "Üniversite Ödemeleri", "Karamanoğlu Mehmetbey Ünv." menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporunu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Üniversitemiz programlarına 2017 DGS ile kayıt hakkı kazanan ancak henüz mezun olamamış adaylar 05 Şubat 2018 tarihine kadar mezun olduklarını belgelendiren resmi yazı veya diplomalarını ibraz etmeleri halinde kayıtları yapılacaktır.

 

Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken öğrenim ücreti miktarını öğrenmek için tıklayınız 
 

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1-  Önlisans Diplomasının Aslı

2-  Not Durum Belgesi (Transkript)

3-  Transkriptte Bulunan Derslerin Ders İçerikleri

4-  Nüfus Cüzdanı