2017 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonucunda Üniversitemize Yerleşen Adayların Dikkatine


Sevgili öğrencimiz   

 
Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri içtenlikle kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
 
Kayıtlar 13 - 19 Eylül 2017 tarihleri arasında il merkezindeki okullara yerleşenler için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında, ilçelerde bulunan Meslek Yüksekokullarına yerleşenler için (Ermenek Meslek Yüksekokulu, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu) kendi öğrenci işlerinde yapılacaktır. Kesin kayıt işlemleri için adayların şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
 
1- Lise Diploması
2- Nüfus Cüzdanı
 
2017 – 2018 eğitim – öğretim yılı dersleri 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Aşçılık Programları için 2017-2018 eğitim – öğretim yılı dersleri 25 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır.  Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ders kaydı yaptırmayacak olup, güz dönemi ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ancak tek ders veya ek sınavlar sonucunda mezun olacak olan öğrencilerde 13 - 19 Eylül 2017 tarihleri arasında şahsen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvuruda bulunarak geçici kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Mezun olduklarını belirten resmi yazı veya diplomaları ile 29 Aralık 2017 tarihinde kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. 29 Aralık 2017 tarihine kadar mezun olduklarına dair resmi yazı veya diplomalarını ibraz etmeyen öğrencilerin geçici kayıtları silinerek asıl kayıt hakları iptal edilecektir.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir.
 
İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları 13 Eylül 2017 Çarşamba günü başlayacaktır. Öğrencilerimizin bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 19 Eylül 2017 Salı günü mesai bitimine kadar öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretini yatırabilmek için ATM'lerin "Ödemeler", "Üniversite Ödemeleri", "Karamanoğlu Mehmetbey Ünv." menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.
 
Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

 


Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken öğrenim ücreti miktarını öğrenmek için tıklayınız 

 

Dikkat Edilecek Hususlar:

* Daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış olduğunuz dersler için en geç 27 Eylül 2017 tarihine kadar muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için bir dilekçe ile başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içeriklerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen teslim edebilir veya posta ile gönderebilirsiniz.

 
* Bütün bölümlerimizde ( İslami İlimler Programı ve Mütercim - Tercümanlık programları hariç ) İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunmakta olup İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi almak istiyorsanız, 21 Eylül 2017 tarihine kadar Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurabilirsiniz.
 
* İslami İlimler ve Mütercim-Tercümanlık Programlarına yerleşen öğrencilerimiz için 18 Eylül 2017 tarihinde Arapça Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. Yapılacak sınavdan başarısız olan öğrencilere 1 yıl süreli zorunlu Arapça Hazırlık Programı uygulanacaktır.
 
* 20 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olan yabancı dil (İngilizce) muafiyet sınavına katılmak istiyorsanız en geç 19 Eylül 2017 tarihine kadar bir dilekçe ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile başvuru yapabilirsiniz.
 
* İlk ve Acil Yardım programına yerleşen adaylarımızın, üniversitelerin tıp fakültelerinden veya devlet hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (B ve C sınıfı sürücü ehliyeti olanlar hariç); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. 
 
 
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Facebook Adresi: https://www.facebook.com/KMUOIDB/
 


YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU ile ilgili başvurularınız için lütfen

Kredi Yurtlar Kurumunun duyurularını takip ediniz.