Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2017–2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Yatay Geçiş (Not Ortalamasına Göre) Başvuru Sonuçları


Kayıtlar 24-25 Temmuz 2017 tarihleri arasında il merkezindeki okullara yerleşenler için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında, ilçelerde bulunan Meslek Yüksekokullarına yerleşenler için (Ermenek Meslek Yüksekokulu, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu) kendi öğrenci işlerinde yapılacaktır. Kesin kayıt işlemleri için adayların şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kayıt için Gerekli Belgeler

Başvuru için sisteme yüklenmiş belgelerin aslı kayıt esnasında istenecek olup, bu belgelerde değişiklik olması durumunda kesin kayıt işleminiz yapılmayacaktır.

1

Onaylı Not döküm belgesi (Transkript) 

2

Ders programı ve ders içerikleri 

3

Onaylı Öğrenci belgesi 

4

Normal öğretim programlarına yatay geçiş başvuruları kabul edilen ikinci öğretim öğrencilerinin ilk %10'luk başarı dilimine girdiklerini gösterir belge/yazı aslı

5

İstenen belgelere ilave olarak: Hazırlık Sınıfı okuyan ya da Kayıt Donduran öğrencilerin belgelerini eklemeleri gerekmektedir.  (Diğer belgelerinde ilgili ibareler bulunan öğrenciler için zorunlu değildir)

Not:

1- İkinci Öğretim programlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler öğrenim ücretlerini, kesin kayıt işlemlerinden sonra verilecek olan öğrenci numaraları ile birlikte Ziraat Bankası ATM'lerinden yatırabileceklerdir.

2- Kesin kayıt hakkı kazandığı halde kayıt yaptırmayan adayların yerlerine 26 Temmuz 2017 tarihinde yedek listeden kayıt hakkı kazananlar ilan edilecektir.

Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları İçin Tıklayınız.