2016 Dikey Geçiş Sınavı ile Üniversitemize Yerleşen Adayların Dikkatine


Sevgili öğrencimiz   

Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri içtenlikle kutlar göstermiş olduğunuz başarının devamını dileriz. Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Üniversitemize DGS ile yerleşen öğrencilerimizin 17 – 21 EKİM 2016 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına aşağıda belirtilen belgeler ile şahsen başvurmaları halinde kayıtları yapılacaktır.

2016 – 2017 eğitim – öğretim yılı dersleri 19 Eylül 2016 tarihinde başlamıştır. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler Yönetim Kurullarınca intibak işlemleri tamamlandıktan sonra danışman öğretim elemanları ile birlikte ders kayıtlarını yapacaklardır.

Normal öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeyeceklerdir. Halen başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrencilerimiz normal öğretim programlarına kayıt hakkı kazansalar dahi katkı payını ödeyeceklerdir.

İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerin öğrenim ücreti tahsilatları başlamıştır. Bulundukları yerdeki en yakın T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden veya internet şubesinden 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Öğrenim ücretini yatırabilmek için ATM'lerin "Ödemeler", "Üniversite Ödemeleri", "Karamanoğlu Mehmetbey Ünv." menüsünden öğrenci numaranızı girerek yatırabilirsiniz. ATM'lerden öğrenim ücreti yatırmak için banka hesabınızın bulunması gerekmemektedir "Giriş" tuşuna basarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci öğretim programlarına yerleşen şehit veya gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde, öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Engelli öğrencilerimiz engel oranını gösteren sağlık raporunu ile başvurmaları halinde, engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Üniversitemiz programlarına 2016 DGS ile kayıt hakkı kazanan ancak henüz mezun olamamış adaylar 13 Şubat 2017 tarihine kadar mezun olduklarını belgelendiren resmi yazı veya diplomalarını ibraz etmeleri halinde kayıtları yapılacaktır.

 

Öğrenci numaranızı ve ödemeniz gereken öğrenim ücreti miktarını öğrenmek için tıklayınız 
( Henüz Veriler Yüklenmemiştir. )

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1-  Önlisans Diplomasının Aslı

2-  Not Durum Belgesi (Transkript)

3-  Transkriptte Bulunan Derslerin Ders İçerikleri